Wskazania do wizyty u ginekologa

Wskazania do wizyty u ginekologa

Ginekolog jest lekarzem, który dba o zdrowie kobiet w każdym wieku. Kiedy jednak należy się do niego zgłosić? Jakie są wskazania do wizyty w gabinecie ginekologicznym? Sprawdzamy!

Badania ginekologiczne – po co się je robi?

Większości z nas badania ginekologiczne nie kojarzą się zbyt dobrze. Może to właśnie dlatego tak wiele kobiet odkłada w czasie wizytę w gabinecie ginekologicznym. A szkoda, bo to jedyny sposób, aby przeciwdziałać różnego typu infekcjom, dolegliwościom, czy chorobom intymnym, w tym również nowotworom, które są bardzo groźne dla naszego zdrowia. To ginekolog warszawa jest w stanie szybko zdiagnozować i leczyć wszelkiego typu nieprawidłowości, które prędzej czy później, pojawiają się u każdej kobiety. To jedyny sposób na wykrycie ewentualnych zmian w drogach rodnych – począwszy od torbieli, mięśniaków, a skończywszy na złośliwych nowotworach szyjki macicy.

Kiedy należy się zgłosić do ginekologa?

ginekolog warszawa

Każda kobieta powinna odbywać wizyty kontrolne raz lub dwa razy do roku, czyli jedna wizyta na półrocze starczy, by już mieć pod stałą kontrolą zdrowie swoich narządów płciowych. Jednak to nie wszystko, każda z nas powinna też zgłosić się do lekarza, gdy zauważymy, że coś złego dzieje się w okolicach intymnych. O czym dokładnie mowa?

Wskazaniem do wizyty u lekarza jest stan zapalny pochwy. Charakterystycznymi objawami są gęste upławy o żółtej, zielonej lub brązowej barwie, czy rybki zapach. Bardzo często zapalenie objawia się bólem dolnej połowy brzucha, świądem i pieczeniem, zwłaszcza w trakcie oddawania moczu.

Do ginekologa warto się również zgłosić, gdy zauważymy u siebie zaburzenia w miesiączce. Dotyczy to zarówno zbyt częstych miesiączek, braku menstruacji, jak i plamienia pomiędzy nimi (czerwone lub brązowe), czy długiego cyklu miesiączki. Podobnie jest w przypadku nadmiernie obfitych lub bardzo skąpych miesiączek, ale i syndrom napięcia przedmiesiączkowego, który kończy się osłabieniem, stanowi podstawę do dalszej diagnostyki.

Nie wolno również bagatelizować silnych bólów w dolnej prawej części brzucha, czy innych dolegliwości bólowych, które skutecznie psują samopoczucie. Pamiętajmy, że to znaki od organizmu, że dzieje się coś złego i nigdy nie powinniśmy tego lekceważyć.

Podsumowując, tylko szybka i skuteczna diagnostyka jest w stanie zapewnić nam rozpoznanie schorzenie i jego wyleczenie. Dlatego, gdy zauważymy u siebie jakieś niepokojące symptomy, to nigdy nie powinniśmy ich lekceważyć, tylko jak najszybciej zapisać się na wizytę do ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *