Kiedy wykonać badanie USG piersi? Wskazania i przebieg badania

 

Regularne badanie piersi w domu jest bardzo istotnym elementem profilaktyki schorzeń. Dodatkowo warto pamiętać o USG piersi w gabinecie.

W przypadku badań jak USG piersi Kraków (https://www.derma-med.pl/usg-piersi/) zapewnia pacjentkom dostęp do wielu gabinetów prowadzących kompleksową diagnostykę. Kiedy warto wybrać się na takie badanie? Na czym ono polega?

Na czym polega badanie USG piersi?

Badanie ultrasonograficzne piersi polega na wykorzystaniu specjalnego aparatu, który pozwala na obrazowanie tkanek wewnętrznych. Lekarz może od razu oglądać je na specjalnym monitorze i zinterpretować wynik.

Ze strony pacjentki badanie to jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga również przygotowania.

USG piersi – wskazania do badania

Wykonanie badania jak USG piersi jest wskazane wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości mogące wskazywać na dolegliwości, ale również warto prowadzić je profilaktycznie.

Wśród wskazań do wykonania badania USG piersi znajdują się:

  • wyczuwalne w piersiach guzki
  • zmiana wyglądu piersi, na przykład powiększenie, wciągnięcie
  • bolesność piersi
  • pojawienie się wycieku z brodawek
  • obrzmienia piersi

Profesjonalne USG piersi Kraków – adresy gabinetów i klinik wykonujących badania można znaleźć w internecie.

Gdzie wykonać USG piersi?

Badanie to może być wykonane w wielu placówkach. Często oferują je gabinety ginekologiczne prywatne, więc można wykonać je podczas standardowej wizyty kontrolnej.

Również można wykonać badanie w placówkach specjalizujących się w badaniach USG. Placówki tego typu działają prywatnie oraz mają umowy z NFZ.

Prywatnie na badanie USG piersi w Krakowie można dostać się znacznie szybciej niż na NFZ. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na badania prywatne, aby nie czekać z diagnozą i w razie potrzeby jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Ile kosztuje prywatne badanie USG piersi?

Koszty związane z wykonaniem badania USG piersi prywatnie wynoszą najczęściej od około 100 do 150 złotych w zależności od gabinetu.

USG piersi Kraków – cenniki badań diagnostycznych USG można sprawdzić na stronach placówek medycznych.

Napisano w USG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *