Jak rozpoznać prawdziwego narcyza?

Trzeba przyznać, że w dzisiejszym świecie bardzo często pojawia się zagadnienie osobowości narcystycznej. Warto jednak dodać, że zbyt często przypisujemy tego typu osobowość wielu ludziom także bliskim, z którymi znajdujemy się w partnerskich relacjach, nie mając do końca racji. Jak się okazuje, osoba mająca tendencję do narcyzmu ujawnia tego typu stan psychiczny przez cały czas, przez co można to traktować jako poważne zaburzenie osobowości, które nie mijają, lecz utrzymują się bez zmian na poprawę.

Kłótnia z narcyzem nic nie zmieni.

Tak więc partner, z którym się kłócimy, niekoniecznie musi być narcyzem, dlatego też słowo to jest bardzo często nadużywane, co nie powinno mieć miejsca. Jeśli jednak z jakiegoś powodu rzeczywiście mamy do czynienia z osobą przejawiającą tego typu objawy to z pewnością osoba musi zgłosić się razem z nami do właściwego specjalisty, gdzie zostanie wydana ostateczna decyzja. Warto zauważyć, że pewne cechy charakteru są w stanie zdefiniować taką postawę narcystyczną dlatego też arogancja egoizm i przekonani o swojej własnej wyjątkowości czy też wyolbrzymianie sukcesów mogą być podstawą do stwierdzenia, że dana osoba faktycznie przejawia cechy prawdziwego narcyza. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że osoba przejawiająca takie problemy psychiczne często ma skłonność do poniżania innych bliskich osób oraz do ich wykorzystywania w celu zaspokojenia własnych celów i potrzeb.

Unikajmy konfliktów, ale nie bądźmy ulegli.

Z pewnością nie wolno w żaden sposób godzić się z takim traktowaniem, dlatego też sprawy należy brać poważnie. To bardzo istotne, ponieważ tylko w taki sposób możemy poradzić sobie z tego typu zagrożeniem, zwłaszcza jeśli pojawi się ono w niedalekiej przyszłości. Jeśli chcemy rozpoznawać tego typu problem i wiedzieć, jak sobie radzić z osobą przejawiającą narcyzm to z pewnością warto zajrzeć na stronę https://gentlewoman.eu/osobowosc-narcystyczna-w-jaki-sposob-ja-rozpoznac/, gdzie mamy wyraźne wskazówki, jak należy postępować z taką osobą. Musimy się liczyć z tym, że narcyzowi nie wolno w żaden sposób ulegać, ponieważ w ten sposób stajemy się bezbronni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *