5 sposobów na drożdżycę pochwy

Każda choroba dotycząca sfer intymnych jest uznawana powszechnie za wstydliwą. Wiele osób zwyczajnie obawia się reakcji lekarza, co jest błędne. Im szybciej udamy się do specjalisty, tym lepiej dla nas. Naprawdę nie ma się czego wstydzić, tym bardziej w przypadku drożdżycy pochwy.

Drożdżyca pochwy to nie wynik braku higieny. Przyczyny są różne, dlatego naprawdę nie ma sensu obawiać się wstydu. Kierujmy się naszym zdrowiem, a nie tym jak na problem spojrzy lekarz. Zapewniam jednak, że każdy lekarz patrzy na tego typu dolegliwości normalnie. To dla nich nic nowego, ot kolejny taki sam przypadek.

Dzisiejszy artykuł ma na celu przedstawić najpopularniejsze metody na walkę z drożdżycą pochwy. Dowiecie się z niego jak leczyć oraz jak zapobiegać temu problemowi. Zapraszam do komentarzy i opiniowania konkretnych sposobów.

1. Czosnek

Zacznę od czosnku, który niejednokrotnie pojawiaj się w publikacjach na łamach tego blogu. Właściwości tego warzywa używane są od wielu, wielu lat. Jeśli chodzi o leczenie drożdżycy pochwy to samo wykorzystanie czosnku można nazwać ekstremalnym. Czosnek należy owinąć gazą i związać. Następnie sporządzony „preparat” umieścić w pochwie.

Przyznacie, brzmi to trochę kontrowersyjnie. Osobiście nie jestem przekonany co do słuszności korzystania z tego rozwiązania, gdyż silne właściwości czosnku w kontakcie z błoną sluzową mogą mieć katastrofalne skutki. Mimo to śledząc opinie kobiet można dojść do wniosku, że warto spróbować. Mnóstwo pozytywnych komentarzy robi wrażenie.

2. Higiena intymna

Tym razem o zapobieganiu. Oczywiście nie zawsze drożdżyca jest wynikiem braku higieny. Wszak, przyczyn występowania tej dolegliwości jest sporo (nie wszystkie są znane medycynie). Warto szczególnie zadbać o higienę miejsc intymnych, gdyż są one szczególnie delikatne i wrażliwe.

Aktualnie na półkach w sklepie znajdziemy wiele różnych specyfików do higieny intymnej. Być może to uchronii nas od tego nieprzyjemnego zjawiska. Takie środki nie są drogie, dlatego warto zainwestować te kilka-kilkanaście złotych i zwiększyć ochronę przed drożdżycą.

3. Maść grzybobójcza (clotrimazulom)

Jeśli pojawiła się drożdżyca pochwy to można wykorzystać do tego specyfik, który dostępny jest niemal w każdej aptece. Wystarczy smarować miejsca zmienione chorobowo według danych z ulotki. Koszt takiej maści jest naprawdę niewielki, a skuteczność może być zaskakująca wysoka.

Clotrimazolum hamuje syntezę ergosterolu, który to stanowi składnik komórek grzybiczych. Dzięki temu komórki obumierają, a co za tym idzie – grzybica zostaje „zabita”. Lek występuje również w formie płynu, ale do leczenia drożdżycy pochwy należy stosować tylko i wyłącznie maść.

4. Pałeczki kwasu mlekowego

Pałeczki kwasu mlekowego najczęściej znajdują się w składzie płynów do higieny intymnej, ale to nie wszystko. Można je zażywać doustnie w formie kapsułek. Lekarze zalecają wspomaganie się tymi suplementami szczególnie w okresie przedmiesiączkowym.

Pałeczki kwasu mlekowego to taki „strażnik” przed działaniem drobnoustrojów. Wykorzystuje się je zarówno w formie profilaktyki, jak i leczenia. To nie wymaga rekomendacji, jednak jeśli któraś z Was ma jakiekolwiek wątpliwości to wystarczy zaznajomić się z opiniami innych kobiet na temat działania pałeczek kwasu mlekowego.

5. Azucalen (płyn)

Medycyna pozwala nam na stosowanie nie tylko specjalistycznych maści grzybobójczych. Do dyspozycji kobiet oddany jest także lek o dźwięcznej nazwie Azucalen. Ten płyn wykorzystywany jest do irygacji i tamponowania.

Azucalen działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Oczywiście wykorzystanie tego płynu powinno być skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Podsumowanie

Jak łatwo zauważyć – przedstawione metody z pewnością nie wyczerpują tematu. To tylko namiastka sposobów i metod leczenia oraz zapobiegania drożdżycy. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne i drogie. Jak łatwo zauważyć, koszta leczenia drożdżycy są niewielkie.

Oczywiście publikacja nie może być traktowana jako porada lekarska. Nic nie zastąpi diagnozy lekarza. Naprawdę, nie ma się czego wstydzić. To problem powszechnie znany. Dla specjalisty to codzienność. Diagnozy lekarza są zdecydowanie wiarygodniejsze i skuteczniejsze, aniżeli zastosowanie się do wszystkich sposobów.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Z jakiego sposobu korzystacie i jakie są efekty? Podzielmy się tą wiedzą i na tej podstawie ustalmy ranking najlepszych rozwiązań.

Warto też wybrać się do Ginekologa Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *