Kłopoty z kręgosłupem sa zawsze bardzo niepokojące.
Jeśli staja się bardzo uciążliwe i znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, to znak , ze powinniśmy skontaktować się z neurochirurgiem. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wcześniejsze środki leczenia zostały już praktycznie wyczerpane. Należą do nich między innymi środki farmakologiczne i przynosząca dobre efekty , rehabilitacja ruchowa, na którą otrzymujemy skierowanie od neurologa, ortopedy lub innych specjalistów.
Kiedy trafiamy jednak do neurochirurga, może to oznaczać, ze czeka nas leczenie inwazyjne Wielu pacjentów, bardzo obawia się tego typu operacji, ponieważ gdyby cos poszło nie tak , jak zakładano, nasze dolegliwości mogą postępować. Przede wszystkim jednak musimy pamiętać o tym, ze Neurochirurdzy to doskonali specjaliści w swojej dziedzinie. Nie przeprowadzają operacji wyrostka robaczkowego. Ich doświadczenie i wiedza pozwalają im przeprowadzać zabiegi właśnie na kręgosłupie.
Wskazania mogą być różne od nieotrzymania moczu, a skończywszy na bardzo silnych bólach i drętwieniu różnych odcinków naszego ciała. Operacja, jak każda interwencja chirurgiczna jest zawsze trudna. Jednak w efekcie, komfort życia pacjenta ulegnie z pewnością dużej poprawie. Potwierdzają to osoby, które taką operacje maja już za sobą. Jak mówią, strach ma tylko wielkie oczy. Wbrew pozorom 2 dni po zabiegu, chorzy mogą poruszać się po oddziale szpitalnym o własnych siłach.
Jak podkreślają neurochirurdzy, zabieg operacyjny to jednak dopiero początek drogi do pełnego zdrowia.
Pacjentów czeka zwykle długa rehabilitacja, przeprowadzana przez wykwalifikowany personel fizjoterapeutyczny. Osoby, które przez wiele miesięcy, miały na przykład unieruchomiona kończynę, nie mogły stać na palcach, musza nauczyć się kolejnych czynności od początku. Jednak efekty, zawsze motywują ich do ciężkiej pracy. neurochirurgia to bardzo trudna dziedzina medycyny. Wymaga niezwykłej precyzji i dużego doświadczenia. Dlatego w tej grupie specjalistów spotkamy tylko najlepszych. Nie znajdziemy neurochirurga, który wybrał te specjalizacje zupełnie przypadkowo