Powiększanie ust makijażem

Duże usta to symbol kobiecości. Jeśli natura nie obdarzyła cię pełnymi wargami, nie musisz od razu decydować się na powiększanie ust u kosmetyczki. dobrze wykonany makijaż sprawi, że usta będą wyglądały sexy.

Pełne wargi są uważane za atrakcyjne, bo to symbol młodości. Z wiekiem czerwień wargowa zwęża się, najpełniejsze wargi mają kobiety w wieku 16-20 lat. nie znaczy to jednak, że później nie możesz mieć pięknych ust. Jak wykonać perfekcyjny makijaż powiększający?

Na początek – pielęgnacja. Powinnaś dbać o usta na co dzień. Raz w tygodniu rób peeling, nakładaj też odżywczą maseczkę. Pamiętaj o używaniu, szczegolnie zimą, ochronnych pomadek i balsamów. Przed wykonaniem makijażu wymasuj usta suchą szczoteczką do zębów o miękkim włosiu – to je wygładzi i sprawi, że szminka będzie się lepiej trzymać. Masaż poprawia także ukrwienie, wargi robią się większe i bardziej czerwone. Jeśli z natury masz ładne usta, po takim masażu wystarczy, że pociągniesz je bezbarwnym lub delikatnie różowym błyszczykiem i już masz idealny, codzienny makijaż. Tak umalowana możesz iść do szkoły, pracy lub na zakupy. Jesli jednak planujesz większe wyjście, lub wargi wymagają korekty, makijaż potrwa nieco dłużej. Po masażu przypudruj lekko usta. Teraz czas na poprawę ich kształtu. Ciemne konturówki tworzące wyraźną obwódkę są już niemodne i w złym guście. Konturówka powinna być maksymalnie zbliżona do koloru pomadki, dopuszczalna jest różnica jednego tonu. Obrysuj usta starannie, zaczynając od środka warg i prowadząc linię do kącików. Zbyt wąskie wargi obrysuj od zewnętrznej strony – unikaj jednak przesady. Wargę zbyt pełną obrysuj po wewnętrznej krawędzi, to ją optycznie zmniejszy. Trik makijażystów to także pokrycie całej powierzchni ust konturówką – jest to rodzaj kolorowej bazy pod dalszy makijaż. Pomadkę powinnaś nakładać pędzelkiem, to umożliwi precyzyjną aplikację.

Po nałożeniu jednej cienkie warstwy, zaciśnij usta na chusteczce higienicznej – pozbędziesz się nadmiaru kosmetyku.

Następnie przypudruj wargi i ponownie nałóż cienką warstwę pomadki. Pamiętaj, że kolory mają znacznie. Jaśniejsze optycznie powiększają, ciemniejsze – zmniejszają. Klasyczna czerwień jest zawsze modna, lecz jej odcień musi być dobrany do typu urody. Na koniec na środek warg nałóż odrobinę bezbarwnego błyszczyku – to je optycznie uwypukli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *