Konsultacja psychiatryczna i psychoterapeutyczna online

Koronawirus i ciągle lockdowny zmieniają życie wszystkich, zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Dodatkowo szybki styl życia w obecnych czasach nie pomaga nam, aby dobrze zadbać o siebie i o swoje zdrowie psychiczne. Często również zapominamy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Jedynie harmonia pomiędzy zdrowiem psychicznym i fizycznym pozwala na korzystanie z życia i cieszenie się z niego w 100%.

 

Wychodząc naprzeciw wszystkim trudnościom, a szczególnie, kiedy czas nam nie sprzyja, a kolejki do specjalistów w fizycznych placówkach są odległe, warto skorzystać z pomocy lekarza, który prowadzi konsultacje online. Nie różnią się one niczym od klasycznej wizyty u lekarza, a ogromnym plusem jest to, że z lekarzem możemy porozmawiać komfortowo, prosto ze swojego domu lub miejsca, z którego tylko chcemy przeprowadzić rozmowę.

Czy warto korzystać z konsultacji psychiatrycznej bądź psychoterapeutycznej online?

Jak najbardziej. Wizyta u lekarza online nie różni się niczym od tej klasycznej w przychodni. Dodatkowo można zauważyć większą otwartość pacjentów wobec lekarzy, ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu między dwoma osobami, a kontakt jest ten nawiązywany telefonicznie bądź przez komunikator.

 

W konsultacjach psychiatrycznych bądź psychoterapeutycznych model konsultacji online sprawdza się bardzo dobrze, ludzie są bardziej otwarci i chętniej opowiadają o trapiących ich problemach lub swoim zachowaniu. Dzięki temu, że rozmowa prowadzona jest zdalnie, u niektórych ludzi zanika poczucie wstydu lub zakłopotania, a terapia może być prowadzona intensywniej, a przez co skuteczniej.

Kiedy udać się na terapię psychoterapeutyczną lub konsultację psychiatryczną?

Do kontaktu z lekarzem powinien się zgłosić każdy, kto czuje jakiekolwiek odstępstwa od normalnego samopoczucia bądź zachowania.

 

Zaliczamy do tego przewlekły smutek, stres, stany depresyjne, lęki, nieśmiałość, zaburzenia odżywiania, objawy nerwic, uzależnienia, brak chęci do życia, fobie, zaburzone relacje społeczne/rodzinne, agresja, autoagresja, obsesyjne myśli, poczucie niskiej wartości, jak i wiele, wiele innych.

 

Skuteczna terapia pomaga do dotarcia źródła problemu oraz rozwiązania go, pozwalając na większy komfort i radość z życia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *