Jak sobie poradzić gdy bobas ma problemy ze snem

Rodzice, bez względu na wiek, jeśli mają naprawdę malutkie dziecko, czują się dość nieporadnie.

Zdają sobie sprawę z tego, że odpowiadają za nie i że nikogo poza nimi nie może prosić o pomoc. A w zasadzie zawołać, bo przecież małe dzieci tylko przez krzyk lub płacz mogą dać swojemu otoczeniu do zrozumienia, że coś jest nie tak jak trzeba. Dzieci miewają różne humory, nierzadko nawet bardzo zmienne. Nie każdy rodzic musi nadążać za tymi zmianami ponieważ dziecko może w ciągu paru minut płakać a za chwile cieszyć się i pięknie uśmiechać. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że dzieci często przysparzają swoim rodzicom zmartwień. Zwłaszcza jeśli płaczą a rodzice nie mają zielonego pojęcia co im dolega. W większości przypadków sprawdzamy czy dziecko się nie uderzyło, czy ma suchą pieluszkę, czy nie jest głodne. Zastanawiamy się przy tym nad innymi kwestami jak gorączka czy to że dziecku może być za zimno albo za gorąco. Z tego powodu wiele osób po odrzuceniu najbardziej oczywistych opcji kompletnie nie wie jak się zachować jeśli malec dalej płacze. Jednym z pierwszych odruchów jest przytulenie maleństwa by je uspokoić. Ale jeśli nerwowość malucha zauważamy przede wszystkim w nocy, powinniśmy zacząć mu się lepiej przyglądać.

Nie każde dziecko musi od razu przesypiać całą noc, to normalne że niemowlę budzi się nawet kilka razy w ciągu jednej nocy ale jeśli w ciągu dnia nie odrabia nieprzespanych godzin, nie robi sobie drzemek a przy tym nie przestaje płakać, może się okazać, że po prostu malec marudzi przez ząbkowanie lub przez fakt, że nie lubi zasypiać w ciemnym pomieszczeniu, boi się jakichś obiektów w pokoju. Jeśli uda nam się ustalić, że faktycznie przez ząbkowanie nasze dziecko nie śpi w nocy, musimy po prostu kupić odpowiednie preparaty, które sprawią, że malucha nie będą bolały dziąsła i nie będzie mieć problemu z dziecięcą gorączką, która niestety często pojawia się podczas ząbkowania. Oczywiście nie zawsze maluch jest nerwowy wieczorem przez objawy ząbkowania . Niektóre dzieci już od najmłodszych lat bardzo boją się ciemności i nie potrafią zasnąć w pokoju, w którym nie ma nawet smugi światła.

Dla niektórych maluchów dobrym wyjściem są zabawki z projektorami, które dają światło a przy okazji mogą być wyposażone jeszcze w pozytywkę.

Nie da się ukryć, że bardzo często bardzo to pomaga a kolorowe i delikatnie migoczące obrazki mogą zainteresować dziecko na tyle by podczas zasypiania nie musiało trzymać za rękę rodziców a mogło samodzielnie zająć się oglądaniem ciekawych obrazków nad swoją główką. W czasie chłodniejszych dni trzeba również uważać na to żeby maluch się nie przeziębił, wtedy możemy nie dostrzec od razu pierwszych symptomów choroby, lecz z pewnością maluch, który się przeziębił nie będzie chciał spać, ponieważ zacznie męczyć go rosnąca temperatura, zatkany nosek lub ból gardła, którego rodzice nie zauważą chyba, że pojawi się chrypka słyszalna w czasie gdy malec będzie płakał. Wtedy trzeba od razu udać się do lekarza i rozpocząć leczenie, które pozwoli dziecku na odczucie ulgi i pełne wyzdrowienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *