Depilacja laserowa mężczyzn — w jakich miejscach jest wskazana?

W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz częściej decydują się na depilację laserową. Męska depilacja stała się w pewnym sensie modna, ale warto zwrócić uwagę, że oprócz efektów estetycznych, daje ona bardzo pozytywne skutki higieniczne. Jakie miejsca Panowie powinni wydepilować ze względów estetycznych?

Kiedy zdecydować się na depilację?

Na początku warto zastanowić się, kiedy mężczyźni powinni zdecydować się na depilacje ze względów higienicznych. Eksperci z Salonu Urody Impress podpowiadają, że najważniejsze jest własne samopoczucie. Jeśli czujesz, że owłosienie w pewnym miejscu ci przeszkadza lub utrudnia higienę osobistą, to nie wahaj się i spróbuj usunąć niechciane owłosienie. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://impress.waw.pl/depilacja_laserowa.php

Względy estetyczne to zupełnie inna bajka. Przyjęło się, że Panowie oprócz owłosienia na twarzy, nie muszą usuwać włosów z innych miejsc, jednak trend ten od dłuższego czasu jest w odwrocie.

Już od lat 90. modne jest usuwanie owłosienia z klatki piersiowej lub barków. Współcześnie lansowani są modele przede wszystkim z umiarkowanym owłosieniem ciała. Obecnie uważa się, że Panowie z intensywnym owłosieniem ciała, powinni o nie zadbać.

Co z depilacją strefy intymnej u mężczyzn?

Najczęstszym rodzajem depilacji wybieranym przez Panów jest depilacja pach, barków oraz klatki piersiowej. Naturalne jest, że pojawia się pytanie, czy mężczyźni mogą usuwać włosy ze strefy intymnej.

Rejon strefy intymnej jest szczególnie podatny na infekcje, dlatego warto rozważyć depilację tego miejsca, chociażby ze względów higienicznych. Panowie najczęściej używają zwykłej jednorazowej maszynki do golenia, aby pozbyć się włosów z pachwin. Jest to błąd, gdyż takie jednorazowe maszynki zwiększają prawdopodobieństwo infekcji mieszków włosowych.

Jaki jest więc najlepszy sposób na pozbycie się owłosienia u Panów?

Depilacja laserowa — najlepszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa jest ogólnie uznawana za najlepszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań (np. choroby skóry, oparzenia), to naprawdę warto ją wypróbować ją.

Nie wszystkie salony kosmetyczne decydują się na depilacje laserową u Panów, gdyż jest ona trudniejsza i bardziej pracochłonna niż w przypadku kobiet. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego salonu, w którym wykonywana jest depilacja laserowa. Mokotów to miejsce, w którym możemy znaleźć naprawdę dużo renomowanych salonów urody, które specjalizują się w usuwaniu owłosienia u mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *