Fala uderzeniowa innowacją wśród dostępnych metod rehabilitacji

Fala uderzeniowa innowacją wśród dostępnych metod rehabilitacji

 Fala uderzeniowa z dnia na dzień zyskuje na popularności. Doszło nawet do tego, że coraz więcej osób poszukuje o niej opinii, a fala uderzeniowa opinie to najczęściej pojawiają się fraza w wyszukiwarce internetowej. Czym jest fala uderzeniowa? Kiedy może okazać się przydatna? Sprawdzamy!

Fala uderzeniowa – co to takiego?

Fala uderzeniowa to odpowiedź na oczekiwania osób, które zmagają się z różnego typu dolegliwościami i poszukują skutecznej, a przy tym nowoczesnej metody rehabilitacji. Czym dokładnie jest fala uderzeniowa? Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości, która przenosi energię we wrażliwe miejsca w mięśniach, które są bolesne pod wpływem ucisku, czy dają promieniowanie bólu. Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod wysokim ciśnieniem po przyłożeniu głowicy do skóry, następnie przenika przez nią na głębokość kilku centymetrów i trafia w miejsce objęte schorzeniem.

Fala uderzeniowa jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą stosowaną w rehabilitacji. Można nawet śmiało powiedzieć, że to prawdziwa innowacja, która niweluje przewlekłe boleści mięśni, przyśpiesza metabolizm, zmniejsza napięcia oraz przykurcze, jak również stymuluje fibroblasty, co przekłada się na sprawniejsze działanie stawów oraz innych elementów układu ruchu.

Fala uderzeniowa – kiedy warto o niej pomyśleć?

Prawidłowo wykonane zabiegi są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Co więcej, wykonanie od 3 do 10 zabiegów w kilkudniowych odstępach może przynieść już zauważalne efekty. W porównaniu do innych metod rehabilitacji tutaj wszystko przebiega bardzo sprawnie i bezproblemowa, dlatego dla wielu osób fala uderzeniowa okazuje się o wiele lepszą propozycją. Kiedy warto o niej pomyśleć? Na pewno fala uderzeniowa sprawdzi się u osób, które borykają się z ostrogami piętowymi, zapaleniem ścięgien, czy bólami kręgosłupa szyjnego, barków, bioder bądź drobnych stawów rąk. Nawet na cellulit polecana jest fala uderzeniowa, więc to z pewnością ucieszy panie, które chciałby się go pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *